Jak dobrać długą suknię do sylwetki?

Lip 26, 2014 |

Uroczystości i rozdania hollywoodzkich nagród udowadniają, że elegancka, długa suknia służy każdej kobiecie, bez względu od sylwetki czy rozmiaru. Podpowiadamy, jakie typy sprawdzą się u różnych sylwetek.
Wydłużona suknia prezentuje się wyjątkowo na kobiecie o słusznym wzroście, lecz wszystkie, niezależnie od liczby centymetrów, powinny zestawiać ją w parze z butkami na wysokim obcasie. Obcasy sprawiają, że wyglądamy na większe, poza tym dodatkowo polepszają wygląd sylwetki – mając je na nogach pośladki są podniesione, i klatka piersiowa wyeksponowana, co od razu wyszczupla talię.
Pannice o figurze klepsydry muszą szukać wzorów z gorsetem, który wyeksponuje piersi i talię dodatkowo uwypukli ładne ramiona. W takim przypadku idealnym wyborem będzie długa suknia o syrenim fasonie, to znaczy dopasowana na linii bioder i ud oraz rozszerzająca się od kolan w dół. Sukienki takiego rodzaju nagminnie noszą 2 sexi klepsydry ze świata show biznesu – Beyonce i Sofia Vergara.
biala-sukienka-z-blekitnymi-dodatkami
Gruszka powinna tuszować szerokie biodra dodatkowo potężne uda, dlatego długa suknia dla niej powinna przypominać kreację księżniczki z przylegającą górą dodatkowo rozkloszowanym dołem. Mając tę sylwetkę unikaj kreacji typu „beza”, zdecydowanie lepsze są modele z dołem w formacie trapezu albo litery A, które zamaskują dół także zrównoważą proporcje.
Szczupła i wysoka kolumna może sobie pozwolić na stylizację ze skosami i pokazującą dużo ciała, ale by dodać mu krągłości, powinna być wykonana z trochę grubszego oraz twardego materiału, który nada sylwetce formę, zamiast ściśle ją opasowywać. Super wyborem byłaby suknia połyskująca albo wyhaftowana 3D ozdobami.
Długa suknia dla panny o figurze jabłka musi mieć -prosty albo nieco rozkloszowany krój. Uwagę odwróci od środkowej części sylwetki gorset z wykrojem pod piersiami. W tym wypadku trzeba także szukać sukienek z głębokim dekoltem w formacie litery V, który optycznie wysmukla figurę.
tekst pobrany ze strony http://e-modnisia.com.pl/pol_m_Sukienki-_Sukienki-wieczorowe-194.html

Posted in: moda | Tags: , , ,

Comments are closed.