Kupuj rozsądnie akcesoria skórzane.

Sie 1, 2014 |

Dzięki metce informującej o składzie możemy łatwo dobrać do własnych potrzeb zarówno ubrania, jak i buty lub nawet biżuterię. Niestety prawo nie nakłada wymogu umieszczenia metki informacyjnej przy galanteryjnych wyrobach „skórzanych”. Dlatego też tak często po kilku miesiącach lub nawet tygodniach odkrywamy gorzką prawdę – kupiliśmy nieskórzany bubel! Jak więc rozpoznać towar niedobrej jakości?
Przede wszystkim pytajmy. Czy asortyment, np. pas skórzany ma warstwy syntetyczne? Czy użyta skóra jest powlekana syntetykiem? Czy w składzie jest tak zwana skóra mielona? Czy mamy do czynienia ze skórą ekologiczną?
Bez wątpienia próg prawdomówności sprzedawców jest różny, a w przypadku dużych sieci z odzieżą większość pracowników zapewne nawet nie będzie umiała na nasze pytania odpowiedzieć. Na co więc zwrócić uwagę oraz co powinno zwiększyć naszą czujność?
Głównie koszt. Nie dajmy się zwieść – ekologiczna skóra posiada swoją wartość oraz nabycie skórzanej teczki męskiej za 100 zł jest po prostu niemożliwy.
Zwróćmy uwagę na fakturę skóry, gdy jest zbyt gładka lub też zbyt regularna jeśli chodzi o plamki, żyłki lub porowatość, najprawdopodobniej jest to syntetyk – wyjątek stanowią skóry tłoczone.
Gumowane lakierem, w całości ukryte ranty także mogą sugerować, iż zakamuflowano stosowanie materiałów syntetycznych.
Brak odsłoniętych kantów lub też widocznych spodów skóry, również sugeruje syntetyk. Skóra jest od spodu włosowata tak zwana mizdra.
Nie zapominajmy,iż skóra eko to nic innego jak syntetyk. Skóra mielona to zmielony odpad garbarski, a zrobione z niej pasy niezwykle ekspresowo się rozlatują. Prawdziwa skóra powinna mieć specyficzny zapach – pozostałość po działaniach garbowania. Podobnie do człowieczej, skóra bydlęca ma nieregularności – mniej lub bardziej widoczne w zależności od zastosowanego lakieru. Dokonując zakupu przez Internet zwracajmy uwagę na opis towaru – nie dajmy się oszukać emblematem „skóra naturalna”, ponieważ zgodnie z prawem można go naklejać nawet wtedy, gdy towar zawiera jedynie jej śladowe ilości.
Produkt zrobiony z eko skóry powinien przetrwać latami, dlatego warto kupować go mądrze!
tekst dostepny na stronie producent plecaków

Posted in: moda | Tags: , ,

Comments are closed.